اخبار

ایجاد سه هزار فرصت شغلی از سوی تعاونی‌ها در بافق

ایجاد سه هزار فرصت شغلی از سوی تعاونی‌ها در بافق
علی اصغر نوری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق با سید مجتبی حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در این نشست که زاده رحمانی، فرماندار شهرستان بافق نیز حضور داشت، علی اصغر نوری با بیان اینکه ۴۱۳ تعاونی با عضویت ۲۵ هزارنفری در این شهرستان به ثبت رسیده است گفت: در مجموع ۳ هزار فرصت شغلی از سوی  تعاونی‌ها به غیر از سهام عدالت در شهرستان ایجاد شده که سرمایه گذاری یکهزار میلیارد ریالی در این زمینه اتفاق افتاده است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق افزود:در این شهرستان ۳۲۱ کارگاه کوچک و بزرگ با جمعیت کارگری ۱۵ هزار نفری در حال فعالیت است که ۴۰ درصد این جمعیت غیربومی هستند.

وی با بیان اینکه ۱۶ تشکل کارگری در این شهرستان ایجاد شده است تصریح کرد: از این تعداد ۹ شورای اسلامی کار، ۲ نماینده کارفرما و ۴ انجمن صنفی کارگری کارفرمایی هستند که با این حساب بافق جایگاه سوم استان در این زمینه را در اختیار دارد.

نوری بر لزوم کد دار شدن ساختمان جدید اداره در شهرستان تاکید کرد و گفت: احداث ساختمان جدید اداره در شهرستان با یکهزار و ۱۳۶ متر زمین بدون احتساب پارکینگ در مرحله نهایی است.

نوری با اشاره به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان ادامه داد: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ۳ سهمیه برگزاری دوره های آموزشی برای شهرستان مشخص شده است که دو دوره آموزشی انجام و دیگری تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.

کمبود خودروی اداری و نیروی انسانی از دیگر مباحثی بود که ازسوی نوری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق در این نشست مطرح شد.

 

۲۹ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید