اخبار

همایش خانوادگی آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در شهرستان مهریز برگزار شد

همایش خانوادگی آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در شهرستان مهریز برگزار شد
همایش خانوادگی آموزشی،فرهنگی،اجتماعی «پیشگیری ازاعتیاد و آسیب های اجتماعی» باهدف شناسایی و مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر ویژه جامعه کار و تولید و خانواده های آنان در مهریز برگزار شد .

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: ابتدا امیر عباس دهقانی زاده با اشاره به ‌ضرورت ریشه‌کن کردن اعتیاد؛این پدیده شوم اجتماعی به اقدامات صورت گرفته از سوی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان مهریز اشاره کرد و گفت: تاکنون آموزش های مختلفی در واحدهای تولیدی مختلف انجام گرفته است.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز افزود: کلیه این دوره ها باکمک و همراهی ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره بهزیستی شهرستان برگزار شده است که این نوع آموزش محدود و تعداد کمی ازکارگران دریک واحد تولیدی آموزش ها را فرا می گرفتند.

امیرعباس دهقانی زاده تصریح کرد: اکنون با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، آموزش ها به صورت گسترده تر و براساس تفاهم نامه همکاری با شورای هماهنگی موادمخدر برگزار خواهد شد که بر اساس این تفاهم نامه، نخستین دوره آموزشی را شروع و در هفته های آتی نیز جلسات دیگری را نیز باحضور سایر کارگران و خانواده های آنان ادامه خواهیم داد.

سپس روانشناس و مدرس دوره با بیان مطالبی درخصوص شناخت مواد،اثرات سوء مصرف مواد،مسائل و مشکلات و راههای مبارزه با آن، افزود: فعالیت‌های فرهنگی و هنری امری بسیار کارساز و مؤثر در پیشگیری و مبارزه بامواد مخدر است و این همایش که با همت و تلاش همکاران اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی برگزار شده است خود نوعی تلاش در بکارگیری ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی شهرستان در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر است.

مهدی بابایی گفت: آنچه باید مورد توجه جدی قرارگیرد این است که با وجود عوارض و تبعات مختلفی که مواد مخدر درابعاد روانی، جسمی و اجتماعی افراد دارد،ضروری است که اطلاعات و آگاهی‌های لازم در این زمینه کسب شود تا بتوان با آگاهی از آثار و تبعات انواع مخدرها از ابتلا به آن‌ها نیز جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های زندگی مانع از آسیب‌هایی مانند اعتیاد است و این آموزش باید در مدارس و خانواده نهادینه شود و با توجه به نقش اساسی این دو نهاد باید اقدامات لازم جهت آموزش خانواده‌ها برای ارتباط با جوانان و آشنایی آنان با آسیب‌های اجتماعی و راههای مبارزه با مواد مخدر انجام شود.

بابایی با اشاره به مسائل ومشکلات اجتماعی و عدم توجه خانواده ها به آموزش، ازآن ها خواست مراقب فرزندان خود باشند تا مبتلا به این بلای خانمانسوز نشوند.

گفتنی است؛ این همایش با حضور60 نفر از کارگران واحدهای تولیدی مختلف درسالن اجتماعات خانه سالمندان نشاط مهریز برگزار شد.

 

 

۲۶ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید