اخبار

‌کارگروهی برای بررسی و رفع مشکلات کارگران در یزد تشکیل می شود

‌کارگروهی برای بررسی و رفع مشکلات کارگران در یزد تشکیل می شود
نشست تشکلات کارگری استان با مجمع نمایندگان به ریاست استاندار یزد و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگانی از تشکلات کارگری در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی توسعه هر کشور را در گرو سرمایه گذاری درست و توانمند سازی نیروی انسانی دانست و گفت: کارگران به عنوان سرمایه های انسانی در هر کشوری نقش محوری در تحولات و مناسبات مختلف آن جامعه دارند و حمایت از آنها و رفع مشکلات و چالش های آنها می تواند راه برون رفت از مشکلات مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برای آن کشور هموار سازد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: بیش از نیمی از جمعیت استان متعلق به جامعه کارگری است و اگر به طور قطع، امنیت شغلی، معیشت و زمینه حضور مؤثرتر و فعالتر آن ها در سایر بخش ها فراهم شود، می توان بیش از گذشته از ظرفیت های جامعه کارگری برای رشد و توسعه و حل مشکلات استان بهره برد.

وی ارزش گذاری بر نقش کارگر در جامعه توسط نهادها و دستگاه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: کارگران با توان فنی و تجربی خود می توانند نقش موثری در بالندگی کشور در زمینه پویایی اقتصاد داشته باشند.

ریاحی بیان کرد: تشکل های کارگری بعنوان بازوی کارفرما و  تولید به حساب می آیند و جامعه کارگری و کارفرمایی می توانند با تعامل و تشریک مساعی خود، موفقیت برنامه های توسعه در هر بخش صنعتی و خدماتی را تضمین کنند.

در ادامه استاندار یزد با اشاره به اینکه جامعه کارگری حمایت خوب نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی را پشت سر خود داشته‌اند تصریح کرد: بحمدالله با وجود بحران‌ها و چالش‌هایی که در برخی موارد به وجود می‌آید، با آگاهی و بیداری جامعه کارگری، این مسائل مدیریت شده است.

محمد علی طالبی با بیان اینکه تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه علیه ملت ایران همواره ادامه داشته، عنوان کرد: خیلی باید مراقب باشیم چرا که دشمنان از هر اقدامی در ایران سعی می‌کنند علیه ملت ایران بهره‌برداری کنند و اصل داستان را منحرف نمایند.

وی بیان کرد: در تجمعات کارگری هم دشمنان به دنبال سوءاستفاده برای بهره‌برداری از مشکلات کارگران هستند، البته باید مسئولان هم تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات آنها به کار ببندند و کارگروهی هم برای اولویت‌بندی مشکلات و رفع آن تشکیل دهیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: زیبنده نیست در شرایطی که دولت و نظام بحث حمایت از تشکل‌های کارگری را دارند، در استان این حمایت مورد غفلت واقع شود و حتما باید در این زمینه با جدیت تلاش کنیم.

طالبی خاطرنشان کرد: واحدهای نمونه صنعتی که حقوق کارگران را رعایت می‌کنند، باید معرفی شوند و از این واحدها تجلیل و تقدیر مناسبی به عمل آید تا به عنوان الگویی برای دیگر واحدها تبدیل شود.

تصاویر 24

تصاویر 21

 

 

 

۲۳ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید