اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی انتظامی استان یزد

انعقاد تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی انتظامی استان یزد
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی انتظامی استان یزد با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی و با موضوع کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی و توجه بیشتر به اقشار مختلف جامعه به ویژه کارگران، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با فرماندهی نیروی انتظامی ضمن خوش آمدگویی به فرمانده انتظامی استان یزد گفت: همانطور که می دانید استان یزد سومین استان مهاجرپذیر کشور می باشد که یکی از دلایل شیوع آسیب های اجتماعی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: وزارت متبوع در حوزه توانمندسازی منابع انسانی کارهای خوبی انجام داده و با برنامه ریزی و اجرای طرح های اشتغالزا در سطح استان ها شرایط مطلوبی را برای پیوند دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی به محیط های کار واقعی در دست اقدام دارد.

وی توجه به سلامت جسم و روان کارگران را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: چنانچه رسیدگی به این موضوع نهادینه شود کاهش آسیب های اجتماعی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

ریاحی ضمن اشاره به موضوعات و تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه، مدت اعتبار آن را که در هشت ماده شامل 35 بند تنظیم شده را به مدت سه سال خواند که در صورت موافقت و تداوم فعالیت‌های مشترک طرفین، قابل تمدید خواهد بود.

در ادامه سردار محمدرضا میرحیدری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارگر خاطرنشان کرد: قشر کارگر از زمان شروع نهضت انقلاب، پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در جنگ تحمیلی خدمات بسیار ارزنده ای را انجام داده و شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب کرده اند.

فرمانده انتظامی استان یزد توجه به این قشر زحمتکش را مهم و ضروری دانست و گفت: اگر به قشر کارگر توجه شود و دستگاه ها وظایف خود را در قبال آنها به درستی انجام دهند این قشر می تواند خدمات ارزنده تری را برای کشور انجام دهد.

سردار میرحیدری خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از جرایم و آسیب های اجتماعی که در جامعه رخ می دهد به خاطر ناآگاهی، غفلت و نداشتن مهارت های زندگی می باشد که پلیس به منظور پیشگیری از این جرایم و آسیب ها با استفاده از توانمندی های کارشناسان خبره انتظامی استان اعم از مربیان آموزش همگانی و نیز مشاوران و مددکاران اجتماعی در راستای ارتقای سطح آگاهی های عمومی و افزایش مهارت های اجتماعی تلاش می کند.

وی اظهار داشت: پلیس استان آمادگی لازم را در خصوص اعزام مربیان و کارشناسان انتظامی برای برگزاری کلاس های آموزشی با موضوعات پیشگیری از اعتیاد به موادمخدر، آسیب های فضای مجازی و ارتقای مهارت های زندگی را دارد.

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: مرکز مشاوره آرامش نیروی انتظامی واقع در ابتدای خیابان مهدی(عج) با مشاوران مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به تمامی اقشار جامعه از جمله کارگران عزیز می باشد.

 تفاهم نامه نیروی انتظامی 2تفاهم نامه نیروی انتظامی 5تفاهم نامه نیروی انتظامی 3تفاهم نامه نیروی انتظامی 7

۱۱ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید