اخبار

دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در شرکت الکترو کویر یزد برگزار شد.

دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در شرکت الکترو کویر یزد برگزار شد.
براساس تفاهم نامه سه جانبه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و موسسه غیردولتی ارتقاء سلامت زندگی و به منظور پیشگیری اولیه از اعتیاد در محیط های کاری و صنعتی استان، یک دوره آموزشی به میزبانی شرکت الکترو کویر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در این کلاس که جمعی از پرسنل و کارگران شرکت حضور داشتند، ابوالفضل آزادنیا مدرس دوره، با اشاره به ضرورت ارائه مباحث پیشگیری از اعتیاد در مدارس، خانواده و محیط‌های کاری گفت: مهارت‌های زندگی همچون قدرت تصمیم‌گیری، حل مسأله، نه گفتن، داشتن روابط مناسب با دیگران، مقابله با استرس باید از دوران ابتدایی به دانش‌آموزان ارائه شوند.

 وی اظهار داشت: این مهارت‌ها می‌توانند در آینده، کودک و نوجوان و جامعه کارگری را در مقابل انواع تهدیدات و از جمله پیشنهادات مختلف مصرف مواد و داروهای روانگردان واکسینه کنند.

آزادنیا با اشاره به حساسیت دوران نوجوانی و شروع تحصیل فرزندان افزود: برخی مهارت ها ورود کودک به محیط‌های تازه‌ همچون دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و در نهایت دانشگاه، شرایط ویژه‌ای را برای کنجکاوی وی فراهم می‌کند و دبیران و معلمان در این میان باید از کنجکاوی و تغییر شرایط، بهترین استفاده را برده و باعث شکوفایی و خلاقیت کودکان و نوجوانان شوند.

مدرس این دوره همچنین خاطر نشان کرد: اگر این کنجکاوی نادیده گرفته شود ممکن است فرد به سمت مسائل خطرناک جامعه  کار و تولید هدایت شود.

وی در ادامه انواع مواد مخدر و خطرات اعتیاد به آنها را توضیح داد و شرکت کنندگان سوالات خود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.


یزد 3
یزد 2

 

 

 

 

۱۰ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید