اخبار

آغاز ثبت نام جهت صدور و تمدید پروانه کار و کارت موقت کار اتباع بیگانه

آغاز ثبت نام جهت صدور و تمدید پروانه کار و کارت موقت کار اتباع بیگانه
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد از آغاز ثبت نام جهت صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع افغانستانی و عراقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح بر اساس دستور العمل ارسالی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اتباع افغانی ذکور دارای کارت آمایش 13 و همچنین دارندگان گذرنامه های خانواری، تبدیل وضعیت و مجردین معتبر و اتباع عراقی ذکور دارای کارت هویت 12 که در سنین 18 تا 60 سال باشند به مرحله اجرا گذاشته شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد بیان کرد: هزینه تمدید کارت کار (پروانه کار) برای تمدید در مدت یک سال، 2 میلیون و 850 هزار ریال و برای صدور جدید 4 میلیون ریال می باشد که می بایست توسط اتباع خارجی پرداخت شود.

وی افزود: جهت تامین نیاز کارفرمایان متقاضی خدمات اتباع خارجی و استفاده صحیح از توان نیروی کار و ضرورت ساماندهی آنان، پروانه کار اتباع فوق الذکر توسط دو دفتر کاریابی منتخب استان صادر و تمدید می گردد.

کاریابی کاریابان به نشانی شهرستان یزد- میدان همافر- جنب پل عابر پیاده- نبش کوچه همیشه بهار تلفن 37266089،37266088

 کاریابی دنیای کار به نشانی شهرستان میبد - خیابان امام خمینی - طبقه فوقانی داروخانه دامپزشکی دکتر بحری - نبش کوچه نیلوفر تلفن 32333962

 ریاحی خاطر نشان کرد: بر اساس ماده 181 قانون کار و بند ج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون کارت کار (پروانه کار) و یا اتباع بیگانه را در فعالیتی به غیر از آنچه در پروانه کار آنها ذکر شده را به کار گیرند، مجرم محسوب گردیده و به پرداخت جریمه 1852115 ریال برای هر روز بکارگیری غیرمجاز و همچنین مجازات حبس از 91 روز تا 180روز محکوم می شوند.

۴ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید