اخبار

بازدید دانشجویان دانشگاه یزد از شرکت های تعاونی میبد

بازدید دانشجویان دانشگاه یزد از شرکت های تعاونی میبد
جمعی از دانشجویان رشته "تعاون و رفاه اجتماعی دانشگاه یزد" از 3 شرکت تعاونی شهرستان میبد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در ابتدای این بازدید دانشجویان با حضور در شرکت تعاونی مجتمع آلومین میبد با مراحل تولید گلوله های سرامیکی و نحوه فعالیت این شرکت تعاونی آشنا شدند.

ابوذر شکوهی،‌مدیرعامل شرکت تعاونی آلومین میبد با اشاره به مراحل تشکیل شرکت تعاونی، ارکان و مزایای تشکیل آن گفت: شرکت تعاونی آلومین میبد تولید خود را از سال 84 آغاز و در حال حاضر در حال اجرای طرح توسعه خود می باشد.

وی با اشاره به کاربرد گلوله های سرامیکی در صنایع تولیدی، به توضیح در خصوص مراحل تولید، نگهداری و عرضه این محصول به بازار پرداخت.

در ادامه این بازدید دانشجویان با حضور در شرکت تعاونی زیلوبافان میبد به عنوان قدیمی ترین شرکت تعاونی شهرستان میبد و یکی از شرکتهای نمونه استان، با مراحل تولید زیلو و نوآوری هایی که از سوی این شرکت در فراگیر نمودن کاربرد زیلو به عنوان زیراندازی سالم و بهداشتی صورت گرفته آشنا شدند.

عبدالکریم غنی پور مدیر شرکت تعاونی زیلوبافان میبد با اشاره به احیاء دوباره هنرصنعت زیلو به عنوان زیراندازی سنتی و از لحاظ بهداشتی سالم در شهرستان میبد گفت: این شرکت تعاونی با 675 نفر عضو، توانسته نقش بسزایی در رونق دوباره این هنر اصیل دستباف در کشور داشته باشد و در حال ثبت جهانی شدن آن توسط یونسکو است.

در پایان دانشجویان رشته "تعاون و رفاه اجتماعی" دانشگاه یزد با حضور در شرکت تعاونی آموزش و آزمون فن گستر میبد،ضمن آشنایی با نحوه فعالیت این تعاونی، با مراحل آموزش اعضاء شرکت های تعاونی، امور جاری شرکت های تعاونی و برپایی مجامع عمومی و فوق العاده و قوانین مالیاتی حاکم بر این شرکت ها آشنا شدند.

فرزین زارعی، کارشناس تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد در بازدید از این تعاونی با تشریح فعالیت های صورت گرفته در شهرستان میبد در حوزه تعاون، به بیان وظایف و مسئولیت های شرکت های تعاونی، نحوه تشکیل و انحلال، نحوه تشکیل مجامع فوق العاده و عادی و مزایای بخش تعاون نسبت به بخش خصوصی پرداخت.


میبدمیبدمیبد

 

 

 

۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید