اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

ضرورت برنامه ریزی مدون در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه

ضرورت برنامه ریزی مدون در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه
هشتمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با دستور کار ارائه فعالیت های اورژانس اجتماعی در استان و وضعیت جرائم ناشی از فضای مجازی با حضور رئیس شورا و مدیران دستگاه های تابعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی با تاکید بر اینکه سلامت اجتماعی در کنار سلامت روان و جسمی جزو ارکان اساسی یک کشور است گفت: آسیب‌های اجتماعی قابل کنترل است و فقط باید برنامه و راه مقابله با آن ها را شناخت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه گروه‌های در معرض آسیب بیشتر جوانان، نوجوانان، دختران، زنان و کودکان هستند، افزود: باید این افراد بیشتر از سایر گروه‌ها مورد توجه، آگاه‌سازی و مهارت‌آموزی در مقابله با آسیب‌های جدید قرار گیرند.

رئیس شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد خاطر نشان کرد: ما معتقدیم بیشترین مسئولیت در این مسیر بر عهده خانواده، جامعه و گروه‌های مردم‌نهاد است و اگر برنامه ریزی درستی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، بحران جدی از این ناحیه، متوجه مردم خواهد شد.

در ادامه مدیر کل بهزیستی استان بیان کرد: برنامه های متعددی برای پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی داریم که مهم‌ترین برنامه توسعه اورژانس اجتماعی در برای مقابله با آسیب‌ها است.

عفتی اظهار داشت: راه‌اندازی خانه امن، خانه کودکان خیابانی و کار، پایگاه خدمات اجتماعی، راه‌اندازی مرکز بازپروری زنان و دختران آسیب‌دیده و توانمند سازی و جامعه پذیری زنان بهبود یافته از جمله برنامه‌های انجام گرفته بهزیستی استان است.

سپس سرهنگ ابوطالبی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا یزد ادامه داد: در سال‌های اخیر استفاده از فناوری‌های روز به سرعت افزایش داشته و این موضوع باعث شده مجرمان سایبری با شگرد‌های مختلف از کاربران اینترنتی کلاهبرداری کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین علل وقوع جرایم در فضای مجازی عدم آگاهی کاربران است، بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح استان و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌های مختلف می‌تواند کمک بسزایی در کاهش جرایم اینترنتی داشته باشد.

وی با اذعان به اینکه افزایش سواد رسانه‌ای باعث کاهش آسیب‌های فضای سایبری می‌شود، خاطر نشان کرد: کارشناسان پلیس فتا باید با فناوری‌های نو ظهور آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند مجرمان سایبری را در دام قانون گرفتار کنند.

سرهنگ ابوطالبی در پایان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مراجع برای آموزش فضای مجازی سایت پلیس فتا است، گفت: شهروندان در صورت مواجه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا و بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی اطلاع‌رسانی کنند.


شورای هماهنگیشورای هماهنگیشورای هماهنگیشورای هماهنگیضرورت برنامه ریزی مدون در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه

شورای هماهنگی

۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید