اخبار

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور تعاون در هفتمین جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد گفت:

تجمیع سرمایه های اندک با مدل تعاونی و ورود به چرخه تولید

تجمیع سرمایه های اندک با مدل تعاونی و ورود به چرخه تولید
سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور تعاون با بیان اینکه همه ما اعتقاد داریم که فرهنگ تعاون باید بدرستی نهادینه شود گفت: تعاون بعنوان یک اصل اقتصادی می تواند نقدینگی زیادی ایجاد کند و اگر تعاون به مفهوم واقعی در کشور اجرا شود می توانیم سرمایه های اندک و سرگردان را جذب کنیم تا نقدینگی مردم به جای خرید سکه و ارز، وارد چرخه تولید شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: هفتمین جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی  با حضور سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور تعاون،علی زینی وند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار،محمدحسین ریاحی مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون و جمعی از مدیران عضو شورای هماهنگی استان یزد برگزار شد.

در این جلسه که بمناسبت هفته تعاون برگزار شد، سیدحمیدکلانتری با اشاره به اینکه ریشه یابی مسائل و مشکلات بصورت مشارکتی و با خرد جمعی دقیق تر صورت می گیرد گفت: ما  می توانیم با تشکیل جلسات و کارگروه های تخصصی  از مشکلات را جامع تر و بهتر شناسایی و حل و فصل کنیم.

معاون وزیر در امور تعاون افزود: بخشی از جمعیت کشور در استان یزد حضور دارد که خوشبختانه از نظر فرهنگی، دانشگاهی، علمی، صنعتی و اقتصادی موفق هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان یزد یک محدودیت بنام آب وجود دارد خاطر نشان کرد: این محدودیت قطعا برای یزدی ها تبدیل به یک فرصت شده است و یزدی ها بخاطر این محدودیت، خلاقیت و نوآوری را در خود تقویت و آن را تبدیل به یک سرمایه کرده اند.

کلانتری سه مشکل اساسی کشور را درشرایط کنونی تهدید شدید خارجی، تضعیف رابطه بین مردم و دولت و نبود همکاری های جمعی بخاطر افت سرمایه های اجتماعی دانست.

این مقام مسئول با بیان اینکه همه ما اعتقاد داریم که فرهنگ تعاون باید بدرستی نهادینه شود گفت: تعاون بعنوان یک اصل اقتصادی می تواند نقدینگی زیادی ایجاد کند و اگر تعاون به مفهوم واقعی در کشور اجرا شود می توانیم سرمایه های اندک و سرگردان را جذب کنیم تا نقدینگی مردم به جای خرید سکه و ارز، وارد چرخه تولید شود.

شورای هماهنگیشورای هماهنگیشورای هماهنگی

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در این جلسه بیان کرد:با آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید و تلاش های معاون وزیر در امور تعاون گفتمان سازی مناسبی در این حوزه صورت گرفته است اما ضروریست به شکل همگانی نسبت به نهادینه سازی و اعتمادآفرینی برای تقویت روحیه تعاون در تمام بخش ها تلاش شود.

علی زینی وند افزود:بخش تعاون مدلی اقتصادی در هدایت سرمایه های خُرد و سرگردان جامعه است و کشورهای توسعه یافته و موثر در دنیا این رویکرد را ستون فعالیت های خود قرار داده اند که خوشبختانه یزد از توان و موفقیت خوبی در این زمینه برخوردار می باشد.

زینی وند خاطرنشان کرد:مشکلات اقتصادی و دغدغه های واحدهای صنعتی استان به صورت کامل شناسایی و ارزیابی شده است و بر این اساس نیز برای حل مشکلات حوزه پتروشیمی،فولاد، ماشین آلات و سایر مواد اولیه اقدامات و رایزنی هایی در سطح ملی و استانی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ها و ظرفیت های ایجاد شده در بهبود مشکلات اقتصادی برخی از نیازها در حد توان تامین و با تاکید بر شفاف سازی معاملات بورس و واگذاری اختیار به استان در توزیع مواد پتروشیمی بر اساس بانک اطلاعاتی طراحی شده امید است به زودی امکان انجام اقدامات جدیدی نیز صورت پذیرد.

سپس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، مدل تعاون را احیاگر ارزش های مبتنی بر همبستگی، مشارکت، اتحاد و مسئولیت پذیری اجتماعی دانست و گفت: مشارکت های مردمی یکی از راه های رسیدن به پیشرفت و توسعه در هر کشوری است.

محمدحسین ریاحی باور جایگاه و نقش تعاونی را در توسعه اقتصادی ضروری دانست و افزود: این باور زمینه ورورد ایده پردازان، نخبگان، کارآفرینان و جوانان را به عرصه اقتصاد و توسعه اشتغال فراهم می کند.

گفتنی است در این جلسه مدیران عامل تعاونی های برتر نیز حضور داشتند و مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح و به بحث و تبادل نظر پرداختند.


شورای هماهنگیشورای هماهنگیشورای هماهنگی

 

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید