اخبار

زمانی قمی: ضرورت توجه به فعالیت شرکت های دانش بنیان در استان / ریاحی: یزد، رتبه دوم کشور در انعقاد قرارداد تسهیلات طرح اشتغال روستایی را کسب کرد

زمانی قمی: ضرورت توجه به فعالیت شرکت های دانش بنیان در استان / ریاحی: یزد، رتبه دوم کشور در انعقاد قرارداد تسهیلات طرح اشتغال روستایی را کسب کرد
رئیس کارگروه اشتغال استان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به مباحث علمی در حوزه اشتغال یادآور شد: نباید در مقابل روش های علمی و فعالیت شرکت های دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان اشتغال در بخش خدمات مقاومت کرد، چون ایجاد شغل در این حوزه ها با هزینه کمتری انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: استاندار یزد در کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به شرایط اقتصادی و حجم بالای بیکاری گفت: هرچند عملکرد کارگروه اشتغال در شرایط عادی مطلوب است ولی با شرایط کشور و استان منطبق نیست و فاصله دارد.

محمود زمانی قمی یادآور شد: شرایط کشور خاص و تعداد بیکاران نیز بالاست به همین دلیل باید عملکردها به گونه ای باشد که از تعداد افراد جویای کار کاسته شود.

وی افزود: وقتی فعالیت به مرحله ای رسید، اشتغال بالا رفت و آمار بیکاران خصوصا دانش آموختگان دانشگاهی کاهش یافت ، آنوقت می توان اعلام کرد که عملکرد خوب و مطلوب است.

زمانی قمی در ادامه توجه بدنه کارشناسی بانک ها به اشتغال در بخش خدمات و مسایل علمی را مورد تاکید قرار داد و خواستار حضور بیشتر و جدی تر شرکت های دانش بنیان در جلسات استانی شد تا از نظر کارشناسان این بخش استفاده کرد.

موج اشتغال در شرکت های دانش بنیان

همچنین در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد گفت: برای ایجاد موج اشتغال در بخش اقتصاد باید شرکت های دانش بنیان و آی تی موانع و مشکل جمع بندی و با راهکارهای لازم ارایه شود.

علی زینی وند با اشاره به تلاش های مدیران برای افزایش و رشد اشتغال بویژه در بخش روستایی و عشایری استان افزود: با وجودی که طرح های زیادی ارایه شد، ولی فرمانداران می تواند طرح های ویژه با اشتغال بالا را با اولویت معرفی کنند تا سریعا مورد بررسی قرار گیرد.

وی درباره پشتیبانی طرح مشاغل خانگی در استان یزد هم گفت: در این طرح 170 میلیارد ریال سهم یزد اعلام شده که باید برای جذب آن هرچه سریع تر دستگاه های مرتبط و سهم هر کدام مشخص شود.

یزد، رتبه دوم کشور در انعقاد قرارداد تسهیلات طرح اشتغال روستایی را کسب کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به عملکرد بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان در طرح اشتغال فراگیر اظهار داشت: 170 میلیارد تومان به یزد تخصیص داده شد که 13 درصد از اعتبار تخصیصی به استان پرداخت شده است.

 محمد حسین ریاحی در کارگروه تخصصی اشتغال گفت: استان یزد در انعقاد قرارداد تسهیلات طرح اشتغال فراگیر رتبه پنجم کشوری را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه استان‌های لرستان، گیلان، اردبیل، همدان و یزد جز پنج استان برتر در جذب سهمیه اختصاص یافته در طرح اشتغال فراگیر هستند گفت: علت اصلی عدم استقبال متقاضیان از طرح اشتغال فراگیر، سود بالای این طرح است که سبب می‌شود متقاضی میل و رغبتی در جهت سرمایه گذاری در این بخش نداشته باشد.

دبیر کارگروه اشتغال استان با اشاره به اینکه برخی از بانک‌های عامل در استان، در طرح اشتغال فراگیر عملکرد متفاوتی داشتند افزود: برخی از بانک‌ها نسبت به سهمیه اختصاص یافته عملکرد مناسبی نداشته اند که نیازمند بررسی مسائل پیش آمده در این زمینه است.

ریاحی در پایان عنوان کرد: در آئین نامه ابلاغی عنوان شده است که تا سقف یک و نیم برابر سهمیه تسهیلات صددرصدی استان باید طرح مصوب شود و با توجه به اینکه ما در استان یزد رقمی نزدیک به سه برابر را به تصویب رساندیم پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از نارضایتی متقاضیان تا تعیین تکلیف طرح‌های معرفی شده یک ماه را طرح مصوب در قالب کمیته فنی شهرستانی و استانی نداشته باشیم تا پرداختی‌ها مشخص شود.

گفتنی است استان یزد در انعقاد قرارداد تسهیلات طرح اشتغال روستایی عشایری رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

 

 

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید