اخبار

ریاحی:ایران در شاخص جهانی کارآفرینی13رتبه ارتقاء یافت./زینی وند:ضرورت همکاری بخش دولتی و خصوصی بمنظور دستیابی بهتر به اهداف اقتصادی

ریاحی:ایران در شاخص جهانی کارآفرینی13رتبه ارتقاء یافت./زینی وند:ضرورت همکاری بخش دولتی و خصوصی بمنظور دستیابی بهتر به اهداف اقتصادی
جلسه هیئت امنا کانون کارآفرینی استان با حضور علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، محسن صادقیان،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، محمدحسین ریاحی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و اعضای هیئت امنای کانون کارآفرینی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی به اولین دستور کار جلسه در خصوص ارائه گزارش عملکرد سال 96 و اعلام برنامه های کانون کارآفرینی استان در سال 97 اشاره کرد و گفت: در این جلسه نیز ماده 9 و تبصره یک ماده 10دستورالعمل تشکیل کانون های کارآفرینی کشور در راستای انتخاب رئیس و دبیر از بین اعضای غیردولتی هیئت امنا توسط اعضای هیئت امنا اجرایی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ایجاد بستر مناسب جهت گسترس کارآفرینی و ایده پردازی را از دلایل تشکیل کانون های کارآفرینی دانست و افزود:کانون های کارآفرینی در استان ها با هدف جلب مشارکت حداکثری کارآفرینان در تصمیم سازی مدیران ارشد استان و کمک به شناسایی و توسعه کارآفرینی و دسترسی به راهکارهای رفع موانع تشکیل شده است.  

ریاحی تشکیل شبکه ای از کارآفرینان را در استان ضروری دانست و گفت: این شبکه ها می توانند با هم افزائی و افزایش قدرت رقابت پذیری در کارآفرینان، زمینه بروز ایده های نو درجهت تحقق توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را فراهم آورند.

وی ظرفیت کانون کارآفرینی استان را مناسب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: این کانون به عنوان اتاق فکری متشکل از دانشگاهیان، نخبگان و صنعتگران می تواند فعالیت و خلاقیت، پویایی و تفکرات جدید را به منظور توسعه استان سر لوحه کار خویش قرار دهند و از آن بعنوان الگویی جهت اشتغال زایی، رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی استان مورد استفاده قرار گیرد.

دبیر هیئت امنای کانون کارآفرینی استان تصریح کرد: رتبه ایران در شاخص جهانی کارآفرینی در سال 2018 نسبت به سال قبل، 13 رتبه ارتقاء و از میان 137کشور از رتبه 85 به رتبه 72 رسیده است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد رتبه استان را در شاخص وضعیت محیط کسب و کار در سال 96 هشتم اعلام کرد و افزود: تشکل های اجتماعی در قالب مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی با نگاه کارآفرینانه می توانند به منظور کاهش فقر و آسیب های اجتماعی گام های موثری را در استان بردارند.

 

هیئت امنا کارآفرینی

هیئت امنا کارآفرینی

هیئت امنا کارآفرینی
  ضرورت همکاری بخش دولتی و خصوصی بمنظور دستیابی بهتر به اهداف اقتصادی
استان

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در این نشست بیان کرد: ایده و فهم دقیق از کارها و فعالیتها می تواند ما را در مسیر موفقیت، پیشرفت و توسعه قرار دهد.

زینی وند ادامه داد: کانون کارآفرینی استان در شرایط امروز جامعه، در حوزه تعامل با مسائل بین المللی و همچنین مباحث ارز می تواند بعنوان بازوان توانمند به مسئولان به عنوان دولت و بخش دولتی مشاوره دهد.

وی همکاری بخش خصوص و دولتی را برای رسیدن به اهداف اقتصادی استان ضروری دانست و تاکید کرد: بخش خصوصی باید پرچم دار در همه حوزه ها بویژه حوزه اقتصادی باشد و جمهوری اسلامی ایران با این سابقه تاریخی و فرهنگی غنی، بُنیه امنیتی قوی، ساختار حکومتی مستحکم ۴۰ ساله و بخش خصوصی توانمند و قدرتمند می تواند شرایط و تحریم های جدید را مدیریت نماید و از این شرایط سخت عبور کند.

نائب رئیس هیئت اُمنای کانون های کارآفرینی استان با اشاره به نقاط آسیبی که در استان در حوزه اقتصاد قرار دارد، خاطرنشان کرد: ضعف عمده ما در بازاریابی و بازار فروش و رقابت در این حوزه است و اصلا مشکل تولید نداریم.

زینی وند به ظرفیت بالای یزد برای تولید دانش به منظور کیفی سازی کالاها اشاره کرد و گفت: استان یزد پتانسیل تشکیل تشکل های بازاریاب حرفه ای را دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با تاکید بر توسعه فن بازارها در استان، بیان کرد: زمانیکه سرمایه و دانش در فن بازارها به هم پیوند می خورند، شاهد تولید و کار حرفه ای و آینده دار هستیم که نمونه آن را می توانیم در کشورهای شرق آسیا مشاهده کنیم.

در ادامه رئیس و دبیر کانون کارآفرینی استان به ارائه گزارشی از عملکرد کانون در سال 96 و اعلام برنامه هایشان در سال جدید پرداختند و هر کدام از اعضای هیئت امنا نیر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف کانون بیان نمودند.

گفتنی است در این نشست با رای اعضا محمد شهوازیان، رئیس، اصغرآقا نبیل، نایب رئیس و هادی هزار خانی بعنوان دبیر کانون کارآفرینی استان انتخاب شدند.


هیئت امنا کارآفرینیهیئت امنا کارآفرینیهیئت امنا کارآفرینی

۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید