اخبار

ضرورت امروز جامعه؛ مدیریت صحیح فضای مجازی در خانواده

ضرورت امروز جامعه؛ مدیریت صحیح فضای مجازی در خانواده
دوره آموزشی مدیریت فضای مجازی در خانواده به منظور گرامیداشت ماه مبارک رمضان و با همت ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پرسنل و کارکنان این اداره کل برگزارشد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در این جلسه آموزشی حجت الاسلام محمد فروهر گفت: مدیریت فضای مجازی برای تمام اعضای خانواده اهمیت دارد، زیرا همه افراد در صورت نبود مدیریت کافی دچار آسیب‌های این فضا می‌شوند.

 

 مدرس این دوره آموزشی به فضای مجازی بعنوان نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروزه خانواده  های ایرانی در سبد فرهنگی خود مواجه با فضای مجازی و رسانه های مدرن هستند، که هر کدام به نوبه خود بخشی از فرآیند تأثیرگذاری در خانواده را هدف گرفته اند.

 

وی بیان کرد: امروزه ابعاد گسترده تاثیرگذاری فضای مجازی در اقتصاد، فرهنگ، سلامت، امنیت و... بر هیچ کسی پوشیده نیست، تاجایی که تاثیرگذاری هرکدام از اینها در فضای مجازی بیشتر از فضای حقیقی شده است.

 

فروهر با بیان اینکه بدون شک فضای مجازی آسیب هایی در زندگی فردی ،خانوادگی و اجتماعی بوجود آورده است، افزود: این آسیب ها تقریبا در همه جای دنیا مشترک بوده و هر جایی به اقتضای فرهنگ خود ،راهکارهایی برای مدیریت آن اتخاذ کرده اند.

 

وی ضمن اشاره به اینکه می توان قوانینی را برای استفاده از فضای مجازی در خانواده وضع کرد،گفت: مالکیت ابزارها (تلفن همراه، تبلت و رایانه) با والدین باشد و نه فرزندان و این والدین هستند که در صورت صلاحدید به فرزندان خود اجازه استفاده از آن ابزار را می دهند.

 

ایشان با اشاره به اینکه وجود رمز روی دستگاه های شخصی، الگوی غلط پنهان کاری را به فرزندان القا می کند، گفت: عدم رمزگذاری بر روی تلفن، تبلت، رایانه و ... در محیط خانه باید بصورت قانون باشد و نباید فرزندانمان را برای استفاده از این ابزارها تنها بگذاریم.


دوره ی آموزشی فضای مجازیدوره ی آموزشی فضای مجازیدوره ی آموزشی فضای مجازیدوره ی آموزشی فضای مجازی

 

 

۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید