اخبار

ضرورت مطالعه و تحقیق در خصوص شناسایی ظرفیت های اشتغالزا در مناطق روستایی

ضرورت مطالعه و تحقیق در خصوص شناسایی ظرفیت های اشتغالزا در مناطق روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در جلسه ای که به منظور تاکید بر تسریع در پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال فراگیر و روستایی عشایری با مدیر عامل بانک توسعه تعاون استان داشت، گفت: کشور اکنون در شرایطی است که هر فردی در هر جایگاهی باید در معیشت مردم و اشتغال جوانان کمک کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده باید در شرایطی پرداخت شود که نتیجه آن تحقق رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در استان باشد، گفت:پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغالزا یکی از اولویت‌های دولت برای توسعه اشتغال در مناطق شهری و روستایی است .

وی با تأکید بر توسعه بخش گردشگری در مناطق روستایی، افزود: اشتغال مهم‌ترین عامل برای ایجاد رونق اقتصادی است که با توجه و توسعه سهم بخش خدمات در اقتصاد می توان عمده‌ای از مشکلات اشتغال را در این مناطق رفع کرد.

ریاحی تصریح کرد: برای رفع بیکاری و جلوگیری از مهاجرت مردم روستانشین به شهرها باید روستاها را به قطب‌های تولیدی، با توجه به پتانسیل و ظرفیت هر روستا تبدیل کرد.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بر مطالعه و تحقیق در خصوص پتانسیل‌ها و ظرفیت های موجود در مناطق روستایی و برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های اشتغالزا را در این مناطق را مورد تاکید قرار داد.

سپس سید مهدی میراب باشی، مدیر اداره شعب بانک توسعه تعاون استان به بیان ارائه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات توسط آن بانک به طرح های اشتغال فراگیر و روستایی عشایری  پرداخت.

 

۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید