اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

ضرورت تحول فرهنگی در امر اقامه نماز

ضرورت تحول فرهنگی در امر اقامه نماز
محمدحسین ریاحی در جلسه ستاد اقامه نماز این اداره کل با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ نورانی نماز گفت:در ترویج فرهنگ نماز و اعتقادات دینی باید جذابیت و تنوع بیشتری ایجاد شود تا در آینده شاهد تحول فرهنگی جدی در این زمینه باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی در جلسه ستاد اقامه نماز که به میزبانی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز  و با حضور حجت الاسلام سعید رادمهر، جانشین مدیریت ستاد اقامه نماز استان برگزارشد، نماز را به عنوان یک اولویت اساسی دینی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: اهمیت نماز و راز و نیاز با خداوند بر کسی پوشیده نیست و باید از ابزارهای مناسب فرهنگی برای توسعه و ترویج این امر مهم استفاده کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد ضمن تاکید بر توسعه زیرساخت های مطلوب در زمینه ترویج فرهنگ نورانی نماز ادامه داد: فلسفه اقامه نماز و اهمیت این موضوع را باید بتوانیم بدرستی در واحدهای تولیدی و خدماتی تبیین کنیم.

این مقام مسئول برپایی نماز جماعت در واحد های کارگری را امری ضروری دانست و گفت: ایجاد فضای مناسب برای اقامه نماز در واحدهای کارگری و ارائه آموزش های لازم به کارگران از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی می تواند در گسترش و توسعه اقامه نماز موثر و کارساز باشد.

وی افزود: مساجد در شهرک های صنعتی و محیط های کارگری می تواند بعنوان کانون های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شود که کارگران با شور و نشاط بیشتری در مساجد حضور یابند و نماز جماعت را هر چه باشکوهتر اقامه نمایند.

ریاحی در پایان خاطر نشان کرد که باید در ترویج فرهنگ نماز و اعتقادات دینی جذابیت و تنوع بیشتری ایجاد شود تا در آینده شاهد تحول فرهنگی جدی در این زمینه باشیم.

در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل، مصوبات آخرین جلسه ای که در سال گذشته برگزار شد را عنوان کرد و افزود:میان اعضای ستاد اقامه نماز این اداره کل پویایی و همکاری خوبی وجود دارد که با ارئه پیشنهادهای مناسب، هر سال گامی رو به جلو در امر نماز برداشته می شود.

سید حسین سالاری برگزاری جلسات ستاد اقامه نماز در ادارات شهرستانی و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی را موثر خواند و اظهار داشت: این اداره کل با جامعه شریف کارگری و کارفرمایی که مشکلات اقتصادی فراوانی را تحمل می کنند، ارتباط دارد و در عین حال کارفرمایان از برگزاری نماز جماعت در واحدها بعنوان کار فرهنگی استقبال می کنند.

اقامه نماز

اقامه نماز

یک هزار و 62 کارگاه تولیدی در سطح شهرستان مهریز فعال هستند

سپس رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز گفت: در حال حاضر یک هزار و 62 کارگاه تولیدی در سطح شهرستان مهریز فعال هستند و نه هزار و 750 کارگر بیمه شده در این کارگاه ها مشغول به فعالیت هستند.

عباسعلی دهقانی زاده افزود: شهرستان مهریز دارای 7 شهرک صنعتی می باشد که 244 واحد در این شهرک ها فعالیت می کنند و از 378 تعاونی ثبت شده در این شهرستان، 120 تعاونی فعال بوده و هزار و 123 نفر سرمایه گذار در این شرکت های تعاونی وجود دارد.

وی توجه کارفرمایان شهرستان به امر نماز را ارزشمند دانست و اظهار داشت: اکثر کارگاه ها در مهریز دارای نمازخانه مجزا و مناسب می باشند و در واحدهای صنعتی بزرگ نماز جماعت اقامه می شود و این نشان دهنده این است که کارفرمایان به نماز توجه ویژه ای دارند.

 

اقامه نماز

 

 

 

 

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید