اخبار

ریاحی: تعاونی های اجتماعی ،کلید تحقق ایجاد اشتغال و تقویت مناسبات عدالت اجتماعی

ریاحی: تعاونی های اجتماعی ،کلید تحقق ایجاد اشتغال و تقویت مناسبات عدالت اجتماعی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در جلسه ای که با حضور اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون استان برگزارشد، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقشار مختلف مردم در قالب تشکیل تعاونی‌ها در جهت ریشه‌کنی فقر، ایجاد اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و افزایش رفاه عمومی استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی با اشاره به مزیت‌های اقتصاد تعاون در اشتغال، انباشت سرمایه‌های کوچک، گسترش اقتصاد مردم محور، توسعه عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت، کاهش و رفع فقر ، گفت:  با توجه به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی سهم تعاون در اقتصاد باید به صورت آگاهانه و هدفمند محقق شود چرا که این بخش بعنوان یک رویکرد اقتصادی مهم می‌تواند نقش به سزایی در رشد و توسعه کشور ایفا نماید.

وی ضمن تاکید بر حمایت از تشکیل تعاونی های اجتماعی افزود: باید  با تفکر جدید و استفاده از خرد جمعی شرایطی را در حوزه تعاون ایجاد کنیم که بتوان در راه ایجاد و توسعه تعاونی ها بویژه تعاونی های اجتماعی گام های موثری را برداریم.

ریاحی هدف اصلی توسعه تعاونی های اجتماعی را کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات زیست محیطی و همچنین ارتقای سطح آموزش، توانمندسازی و ایجاد خودباوری دانست و اظهار داشت: تعاونی های اجتماعی زمانی پایدار  و موفق هستند که موسسان آن علاوه بر سود محوری، نگاه اجتماعی نیز داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه می خواهیم شاهد برندینگ محصولات تعاونی ها باشیم گفت: برند سازی محصولات تعاونی ها بعنوان شناسنامه محصولات تلقی می شود و می تواند رقابت سازنده ای را در بازار ایجاد و توان حضور دربازارهای بین الملی را نیز افزایش دهد.

در ادامه احمد زاهدپناه ، رئیس اتاق تعاون استان به ارائه گزارش عملکرد سال 96 در خصوص ثبت و تغییرات شرکت های تعاونی، امور مربوط به کارت بازرگانی، کمیسيونهای و داوری های انجام شده پرداخت و اعضای هیئت رئیسه اتاق نیز پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص برنامه ها و اهداف سال جدید بیان نمودند.

 

45

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید