اخبار

فرماندار ابرکوه : ترویج فرهنگ کارآفرینی و تربیت جوانان کارآفرین و ایده پرداز ضروری است

فرماندار ابرکوه : ترویج فرهنگ کارآفرینی و تربیت جوانان کارآفرین و ایده پرداز ضروری است
اولین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ابرکوه در سال جدید به ریاست فرماندار و با حضور بخشدار بخش بهمن و سایر دستگاههای اجرائی عضو کارگروه، با محوریت تصویب طرح های تولیدی به منظور دریافت تسهیلات روستایی و عشایری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: ابتدا ناصر زارع، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ضمن تشکر از اعضای کارگروه و دستگاه های اجرایی ذیربط اظهار کرد: در سال 96 در بخش اشتغال روستایی و عشایری تعداد 43 طرح با اشتغال 126 نفر و به مبلغ 7 میلیارد و 600 میلیون تومان و در بخش اشتغال فراگیر تعداد 8 طرح با اشتغال زایی 128 نفر و مبلغ 10 میلیارد و 210 میلیون تومان مصوب شد و توانستیم از لحاظ تعداد طرح ها و مبلغ تسهیلات جزء رتبه های برتر استان باشیم.

وی با اشاره به عدم محدودیت رسته ای در بخش روستایی و عشایری و همچنین مصوبه کارگروه اشتغال استان مبنی بر ارسال طرح ها تا سه برابر سهمیه شهرستان ها ، بر اطلاع‌رسانی قوی از سوی دستگاه‌ها به مردم تاکید و اذعان کرد: در حال حاضر به کلیه طرح های اشتغالزای واقع در روستاها , نواحی صنعتی و شهر مهردشت تسهیلات کم بهره و بلند مدت پرداخت خواهد شد.

زارع در ادامه به طرح کارورزی اشاره کرد و گفت: سال گذشته تعداد 187 کارورز در طرح مذکور ثبت‌نام کرده و 86 نفر از آنان واجد شرایط بودند. از طرف دیگر نیز 37 واحد پذیرنده جهت به‌کارگیری نیروهای کارورز اعلام آمادگی کردند که در نهایت تعداد 7 مجوز صادر و قرارداد فی‌مابین کارورز و واحد پذیرنده منعقد شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال 96 تعداد 575 مجوز مشاغل خانگی صادر شد که تعداد 52 نفر با مبلغ 501 میلیون تومان به بانک معرفی و موفق به جذب تسهیلات شده اند.

در ادامه ، فرماندار ابرکوه ضمن تقدیر از تلاش های دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان و دیگر دستگاههای اجرایی در جذب اعتبارات تخصیص داده شده برای اشتغال فراگیر، روستایی و رونق تولید ، خواستار سرعت بخشی بیشتر از سوی بانک ها در پرداخت تسهیلات شد و ابراز امیدواری کرد با جذب اعتبارات، شاهد رونق کسب و کار و اشتغال پایدار در شهرستان باشیم.

محمد کاظمی نسب به ضرورت راستی آزمایی تسهیلات پرداختی تاکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال فقط وام دادن نیست بلکه باید دقت و نظارت شود تا تسهیلات پرداختی در جای خودش مصرف شده و منجر به ایجاد شغل شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم کشوری پویا داشته باشیم باید جوانان را کارآفرین و ایده پرداز تربیت کنیم به ‌نحوی‌که خود آنها به دنبال ایجاد شغل باشند و انتظاری از دولت برای ایجاد اشتغال نداشته باشند و مطلوب ما این است که با پرداخت این تسهیلات زمینه فعالیت جوانان به عنوان شخص کارآفرین و مولد اقتصادی فراهم شود.

گفتنی است در این جلسه تعداد 40 طرح در بخش روستایی و عشایری به مبلغ 18 میلیارد و 817 میلیون تومان با تعداد 215 نفر اشتغال جهت معرفی به بانک به تصویب رسید.

 

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید