اخبار

تاکید دکتر ربیعی بر آموزش های فنی ، حرفه ای و مهارت آموزی

تاکید دکتر ربیعی بر آموزش های فنی ، حرفه ای و مهارت آموزی
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : یکی از مشکلات جوانان جویای کار، ناتوانی مهارتی است به همین دلیل با فعال شدن آموزش های فنی و حرفه ای باید به سمت مهارت آموزی تشویق شوند.
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی به نقل از ایرنا، دکترعلی ربیعی دوشنبه شب ، ششم فروردین دربیست و سومین سفراستانی خود در دولت دوازدهم در شهرستان جم استان بوشهر افزود: مردم باید شاد و امیدوار باشند و جامعه ای که اینگونه نباشد توسعه نمی یابد. 
وی گفت:باتوجه به صنعتی بودن استان بوشهر فنی و حرفه ای باید فعال تر شود تا زمینه اشتغال برای جوانان جویای کار فراهم شود. 
وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی  در خصوص مسکن کارگری نیز گفت: تلاش برای ایجاد مسکن کارگری و آموزش به فرزندان و خانواده کارگران و ایجاد شرایط لازم برای جنب و جوش و فعالیت های تفریحی سالم برای کارگران از برنامه های مهم این وزراتخانه است. 
دکترربیعی اضافه کرد: درهمین راستا با مشارکت پتروشیمی جم و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بزرگترین مجتمع تفریحی، فرهنگی و ورزشی کارگری جنوب کشور در جم عملیاتی خواهد شد.  
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی با تاکید بر ایجاد اورژانس اجتماعی در عسلویه و جم یادآورشد: ایجاد و افزایش اورژانس و روانشناسی اجتماعی در محیط های کارگری ضروری است. 
دکترربیعی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های فرمانداران توجه به اشتغال روستایی است گفت:آی سی تی، گردشگری، حمل و نقل و صنایع بسته بندی از جمله فرصت های استان بوشهر است. 
وی در خصوص مرکز تحقیقات کار در عسلویه نیز گفت: تجهیزات لازم این مرکز هرچند با مشکل مالی روبه رو باشیم باید خریداری شود. 
دکترربیعی یادآورشد: برای ایجاد صنایع پایین دستی در شهرستان جم مشکلی نداریم و از حضور سرمایه گذاران استقبال می شود. 
وی با اشاره به روز مددکاری نیز گفت: هر ایرانی به مثابه یک مددکار و مددجوست و همه انسانها نیاز به کمک دارند و می توانند به دیگران کمک کنند. 
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایران امروز تشنه مددکاری به مفهوم عام است.
۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید