اخبار

دکتر میدری: دولت گام بلندی برای مبارزه با فقر برداشته است

دکتر میدری: دولت گام بلندی برای مبارزه با فقر برداشته است
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت با ایجاد پنجره واحد حمایت های اجتماعی گام بلندی برای مبارزه با فقر برداشته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر میدری در نهمین نشست بررسی عملکرد طرح های اقتصادی مقاومتی با عنوان پنجره واحد خدمات حمایت های اجتماعی که با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان دستگاههای اجرایی و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد، بر ضرورت ایجاد درگاه پنجره واحد خدمات حمایت اجتماعی تاکید و اظهارکرد: برنامه ملی عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی در راستای سیاستها و ارکان اقتصاد مقاومتی و با هدف کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده است.

وی با بیان این که  فقر انسجام اجتماعی و بهره وری را کاهش می دهد، تاکید کرد: دولت با ایجاد پنجره واحد حمایت های اجتماعی گام بلندی برای مبارزه با فقر برداشته و تا کنون اقشار مختلفی از جمله کارگران ساختمانی، بیماران خاص، زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی، قالیبافان و صنعتگران صنایع دستی را شناسایی کرده است.

دکتر میدری در ادامه به کثرت خدمات قابل استخراج از درگاه مذکور اشاره و بیان کرد: با کمک این سامانه توانستیم چگونگی اشتغال 23 هزار شاگرد اول کنکور را طی سنوات مختلف ردیابی نماییم.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ستاد اقتصاد مقاومتی خواست که  برای رفع مشکل کدپستی نامعتبر اقدام کند ، چرا که همانند بسیاری از کشورهای جهان باید سیستم به گونه ای طراحی شود که کد ملی هر فرد با کدپستی آن منطبق باشد.

۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل/ الهه اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید